Grzybica – i co teraz?

Po pierwsze - zmiana diety. Wykluczenia:

  • cukier w każdej postaci
  • słodycze, ciasta
  • piwo
  • białą mąkę
  • drożdże
  • sery pleśniowe
  • ofoliowane jedzenie (orzechy, musli, rodzynki)

Cukier możliwy do spożycia: stewia (roślina o słodkich liściach, do słodzenia kawy i herbaty, jeśli ktoś bardzo potrzebuje), ksylitol - cukier do słodzenia, również do wypieków. Oba cukry nie fermentują w organizmie, a więc są bezpieczne, bo nie stanowią pożywki dla grzyba.

Sposób odżywiania w ogromnym stopniu wpływa na zdrowie i należy o tym bezwzględnie pamiętać. Warto jeszcze uaktywniać swoją odporność i dostarczać w diecie cynk oraz selen. Te dwa minerały są konieczne do uaktywnienia pierwszej linii obrony naszego organizmu.

Warto też dietę współgrać z własną grupą krwi, ponieważ jest genetycznie uwarunkowane, co najczęściej nas infekuje. Na przykład zakażenie tęgoryjcem dwunastnicy jest częstsze u osób z grupą krwi „0″. Lamblie to „domena” grupy „A”, a pierwotniak ameba kolonizuje u osób z grupą krwi „B”. Warto przypatrzeć się produktom wskazanym i niewskazanym zgodnie z zasadami żywienia dla grup krwi. Natomiast główne zalecenia żywieniowe (wypunktowane powyżej) powinny stanowić priorytet w układaniu i dobieraniu posiłków.

Po drugie - oczyszczanie organizmu, czyli gruntowne porządki, jakie przeprowadzamy od wewnątrz. Dobrze przeprowadzone oczyszczanie wraz z wykorzystaniem dobrych produktów daje niesamowite rezultaty. Organizm bez toksyn i bez pasożytów jest gotowy funkcjonować w 100% sprawnie. Zapracowane narządy pracują bez obciążenia, krew przepływa miarowo rozprowadzając substancje odżywcze, a i samopoczucie „na zewnątrz” i szeroko pojęta witalność cieszy nas już wtedy każdego dnia. Kluczem każdej terapii, każdej kuracji jest oczyszczanie organizmu z toksyn, pasożytów, złogów gnilnych. W przypadku grzybic, oczyszczanie organizmu przeprowadzamy produktem ParaProtex. Nie narusza on w żaden sposób pracy organizmu, a przy tym likwiduje grzyby i inne obecne pasożyty. Oraz podawanie flory jelitowej – niejednokrotnie zostało to już omówione w serwisie: brak mikroflory probiotycznej wiąże się z namnażaniem grzyba, a gdy flory mamy pod dostatkiem (i jest ona dobrej jakości), grzyb nie jest w tanie rozwinąć się w organizmie.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 58 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*